Aktualności Kursowe

23.01.2018

godz. 18:30 - wykład z zagospodarowania Beskidów Zachodnich (proszę przynieść ze sobą graniówki BZ)

 

 

Z żalem informujemy, że 28 lutego 2017 odeszła od nas Ela Krzykwa, wieloletni członek SKPT (blacha nr 76).

 

Ela odeszła od nas w Ottawie po ponad 3 letnich zmaganiach z chorobą, której  do końca nie chciała się poddać. Jeszcze w ostatnie święta Bożego Narodzenia zakładała narty i z butlą tlenu w plecaku zjeżdżała po stoku. Żyła po swojemu tak jak chciała, od 1982 roku w wymarzonej Kanadzie, w której była rozkochana bez reszty.

 

Jednak ostatnią Jej wolą było wrócić na łono Ojczyzny, za którą tęskniła i do której często wracała.

Zażyczyła sobie spocząć w rodzinnym grobowcu, do którego zostaną złożone Jej Prochy dnia 19.05.2017 o godzinie 13.00 po mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Raczkach nad Rospudą.

Życzeniem też Jej było, aby jeśli ktokolwiek może przyjechać  na to ostatnie z Nią spotkanie był przyjęty z pełną otwartością i czuł się jak u siebie. Zapewniony będzie nocleg z piątku/sobotę, wyżywienie a także planowane jest wspominkowe ognisko w Jej domu rodzinnym w piątek wieczorem.

Następnie w sobotę zaplanowany jest spływ kajakowy Jej ulubioną rzeką Rospudą z miejscowości Dowspuda do uroczyska Święte Miejsce w Puszczy Augustowskiej. Chętni mogą pozostać nawet do niedzieli.

Kontakt z Jej bratem Bogdane.

Tych, którzy wezmą udział w uroczystościach jak i tych, którym mało przyjazny los nie pozwoli dotrzeć do Moczydeł, informujemy, że msza święta za Elę odbędzie się  w dniu 15-go czerwca (za miesiąc) o godzinie 18.oo w  kościoła św. Michała w Sopocie.